Gary-Kasparov-Doubles-Down-on-ProBitcoin-Stance .

Legenda szachowa Garry Kasparov powtórzył swoje uznanie dla Bitcoina
Były wielki mistrz powiedział Forbesowi, że drukowanie pieniędzy na całym świecie podkreśla znaczenie stałej podaży.
Waluty kryptograficzne mogą pomóc osobom fizycznym „odzyskać kontrolę“ utraconą na rzecz instytucji i rządów.
Legenda szachowa Garry Kasparowa podwoiła swoją pro-bitcoinowską postawę, mówiąc, że może ona „pomóc społeczeństwu odzyskać kontrolę“ utraconą na rzecz instytucji i rządów. Kasparow, który w przeszłości nazywał Bitcoina „fałszywymi pieniędzmi“, publicznie zmienił zdanie w listopadzie ubiegłego roku, kiedy krytykował zdolność rządów do drukowania pieniędzy, a ostatnio potwierdził swoje stanowisko w wywiadzie dla Forbesa.

Kasparow mówi, że nasze życie jest bardziej kontrolowane przez państwo niż kiedykolwiek.
Kasparov rozpoczął wywiad z Forbesem stwierdzając, że krypto-waluty zyskały złą reputację, ale twierdził, że nie są „z natury złe“, a sprawa sprowadza się do tego, „kto i w jakim celu ich używa“. On nazywa te obawy „przereklamowane“, argumentując, że w rzeczywistości istnieje więcej plusów do technologii:

…widzimy wiele zalet krypto walut, zaczynając od Bitcoin i innych, które podążyły za nią i blokady jako technologii, ponieważ pozwala ona na bardziej osobistą kontrolę nad jednostkami w czasie, gdy coraz więcej elementów naszego życia jest kontrolowanych albo przez państwo, korporacje lub podmioty zewnętrzne, które mogą jakoś mieć tajny program“.

Kasparow dodał, że wzrost popularności Bitcoin Revolution i innych kryptokur walut jest „naturalną odpowiedzią technologii, która pomaga społeczeństwu odzyskać kontrolę, stopniowo utraconą na rzecz zewnętrznych instytucji“, co pokazuje, że w przeciwieństwie do wielu osób, które komentują ten temat, były mistrz szachowy wyraźnie rozumie ideologiczne cele Bitcoinu.

Bitcoin’s Fixed Supply Trumps Fiat Printing

Podobnie jak w listopadzie ubiegłego roku, kiedy „wyszedł“ jako fan Bitcoinów, Kasparow ponownie skrytykował szalejące drukowanie pieniędzy przez rządy na całym świecie w przeciwieństwie do stałej podaży Bitcoinów:

Dobrą stroną Bitcoinu jest to, że dokładnie znasz tę liczbę – magiczną liczbę 21 milionów. A my rozumiemy formułę, która się za tym kryje. Ale kiedy patrzysz na drugą stronę, na przykład Fed, nigdy nie wiesz ile bilionów dolarów pojawi się na rynku jutro, co zniszczy twoje oszczędności.

Jeśli Bitcoin kiedykolwiek będzie szukał głównodowodzącego lub dyrektora generalnego, Kasparov jest naszym człowiekiem.

admin