Węzeł satelitarny Bitcoin firmy Blockstream zostaje uruchomiony w Wenezueli

Akceptacja kryptowaluty w Wenezueli była imponującym wyczynem. W obliczu niepewnej przyszłości gospodarczej kraj musiał jeszcze bardziej polegać na kryptowalutach. Teraz, gdy kryptowaluty stały się stałym elementem środowiska gospodarczego Wenezueli, kraj poczynił kroki w celu poprawy dostępu.

Łatwiejsze płatności dla wszystkich

Na najnowszej granicy adopcji kryptowalut rząd Wenezueli nawiązał współpracę z dostawcą rozwiązań blockchain Blockstream, aby uruchomić węzeł Bitcoin w swojej sieci satelitarnej. W poście na blogu opublikowanym na początku tego tygodnia, usługa płatności kryptograficznych CryptoBuyer ogłosiła, że pomyślnie uruchomiła węzeł Bitcoin Trader w tym kraju.

Uruchomienie, które przeprowadzili CryptoBuyer i Blockstream, zasadniczo umożliwi Wenezuelczykom wysyłanie satoshi (najmniejszych jednostek Bitcoina) przez Internet bez potrzeby niezawodnego połączenia. Dla ludzi z odległych obszarów w całym kraju ta inicjatywa oznacza, że krypto jest zawsze blisko.

Zgodnie z postem na blogu Cryptobuyer był w stanie uruchomić węzeł satelitarny na Blockstream Satellite dzięki partnerstwu z usługą szkoleniową w zakresie kryptografii AnibalCrypto. Álvaro Pérez, programista z Walencji, który również uczestniczył w projekcie, powiedział:

„Pobraliśmy cały łańcuch bloków Bitcoin i pomyślnie przeprowadziliśmy pierwszą transakcję za pośrednictwem węzła satelitarnego Bitcoin w naszym kraju 23 września z Walencji. Otrzymaliśmy bitcoiny przez łącze satelitarne bez połączenia z Internetem. To był moment wielkich osiągnięć ”.

Jorge Farias, dyrektor generalny CryptoBuyer, dodał, że projekt miał na celu rozwiązanie rzeczywistych problemów związanych z integracją finansową milionów ludzi w kraju. Jest to zgodne z misją CryptoBuyer polegającą na dostarczaniu kryptowalut większej liczbie Wenezuelczyków, ponieważ firma zainstalowała już kilka bankomatów Bitcoin i terminali w punktach sprzedaży w całym kraju.

W poście na blogu dodano, że wszystkie strony uruchomią więcej węzłów w Caracas, stolicy Wenezueli i południowym stanie Bolivar. Zainteresowani użytkownicy będą mogli łączyć się z węzłami satelitarnymi za pośrednictwem sieci kratowych, które są już testowane w całym kraju.

Przełomowa funkcja satelitarna Blockstream

Blockstream Satellite to naprawdę innowacyjny produkt. Eliminując potrzebę łączności z Internetem przy przeprowadzaniu transakcji kryptograficznych, zapewnia ludziom dostęp do funkcji technologii, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Kiedy Blockstream uruchomił usługę w 2017 roku, prezes firmy Adam Back wyjaśnił, że firma zrozumiała znaczenie solidnej sieci Bitcoin dla firm. Poprawa dostępności i obniżenie kosztów wzmocni adopcję – szczególnie dla podmiotów w rozwijających się krajach.

Blockstream Satellite wystrzelił w Afryce, Europie i obu Amerykach. Jednak w grudniu 2018 r. Rozszerzył się na region Azji i Pacyfiku i zapewnił wsparcie dla Lightning Network w celu poprawy szybkości płatności i skalowalności.

W zeszłym miesiącu technologia otrzymała również znak cosign od czołowej platformy giełdowej BitMEX. W poście na blogu giełda instrumentów pochodnych wyjaśniła, że wdrożyła Bitcoin Satellite w celu przetestowania jego funkcji bezpieczeństwa i transakcji.

„Ponieważ ten satelitarny system ma potencjał, aby poprawić charakterystykę odporności sieci Bitcoin na cenzurę i obronić się przed niektórymi formami ataków zaćmienia, jego istnienie jest prawdopodobnie pozytywnym wydarzeniem” – wyjaśniła w skrócie wymiana.

admin